Aktuality

19.7.2019

Kariéra v PKÚ, s. p.

Volná místa zde.
Pracovní nabídka pro VŠ absolventy-techniky zde.

16.7.2019

Výzva k podání nabídek na poskytování služeb v zájmovém území jezera Milada v sezóně 2019

Naši milí příznivci,
vyhlašujeme IV. Výzvu k podání nabídek na poskytování služeb v zájmovém území jezera Milada v sezóně 2019! Podrobnosti naleznete zde.

3.7.2019

Napsali o nás: Studenti architektury oživují Miladu (Žít Ústí)

Na jezeře Milada se v těchto dnech koná workshop studentů architektury. Během něj u jezera navrhnou a vytvoří nové lavičky, převlékárny, stinná místa nebo lehátka s knihobudkou. Více zde.

21.6.2019

Výcvik HZS SŽDC

Dne 26.6.2019 – 27.6.2019 proběhne v jihovýchodní části jezera Milada výcvik HZS SŽDC. Budou použity 2 motorové čluny (spouštění plavidla přes molo Trmice) a povodňový kontejner.
Děkujeme za pochopení.

20.6.2019

Nová tvář společné krajiny

V minulém týdnu proběhl v Mostě zajímavý workshop na téma česko – saské spolupráce. Více informací naleznete zde.

10.6.2019

Výzva k podání nabídek na poskytování služeb v zájmovém území jezera Milada v sezóně 2019

Naši milí příznivci,
vyhlašujeme III. Výzvu k podání nabídek na poskytování služeb v zájmovém území jezera Milada v sezóně 2019! Podrobnosti naleznete zde.

7.6.2019

Konference Brownfieldy 2019

Zástupci našeho podniku se zúčastnili druhého ročníku zajímavé konference týkající se využití brownfieldů. Setkání přineslo praktické ukázky, jak revitalizovat zanedbané budovy či území. Více informací zde.

31.5.2019

Zájemci o volné pozice k poskytování služeb v lokalitě jezera Milada byli vybráni

Na základě II. výzvy na poskytování služeb v lokalitě jezera Milada byly na volné pozice vybrány dvě nabídky. Hodnotící komise složená ze zástupců PKÚ, s. p. a Dobrovolného svazku obcí jezera Milada rozhodla o umístění nových služeb. Na pláži Trmice si tak návštěvníci budou moci zapůjčit paddlebardy nebo kánoe a na pláži Roudníky jim bude k dispozici občerstvení, např. nealkoholické a alkoholické nápoje. Děkujeme všem, kteří projevili zájem o spolupráci a zlepšování služeb na jezeře Milada.

29.5.2019

Prezentace ZBZS Libušín

Naši záchranáři ze stanice Libušín prezentovali svojí práci na akci Staročeské máje v obci Lety v okrese Praha-západ ve spolupráci s místní Sborem dobrovolných hasičů. Zájemci si mohli vyzkoušet některé přístroje a podívat se na vybavení, které naši kolegové v praxi používají. Fotografie z akce naleznete zde.

28.5.2019

Jihlavské havíření 2019

23. setkání hornických měst a obcí ČR proběhne o víkendu 21. – 23. června v Jihlavě pod názvem Jihlavské havíření 2019. Připraven je velký průvod městem a bohatý doprovodný program. Podrobnosti naleznete zde a zde.

17.5.2019

Cvičení ZBZS Odolov v Elektrárně Poříčí

Naši báňští záchranáři ze stanice Odolov znovu prověřili svoje schopnosti. Tentokrát provedli naprosto profesionální zásah při simulaci zahoření technologie v kompresorové stanici a záchranu zraněného pracovníka Elektrárny Poříčí. Více zde.

16.5.2019

Tisková zpráva: Pracovníci ZBZS Libušín zrekonstruovali štolu pod zámkem v Kladně

Ve středu 15. května proběhla na zámku v Kladně tisková konference k zahájení turistické sezóny. Její součástí bylo i představení výsledků práce našich báňských záchranářů z Libušína.

Ve spolupráci s Magistrátem města Kladna opravili pracovníci ZBZS Libušín část simulované štoly pod zámkem v Kladně. Více zde.

29.4.2019

Výzva k podání nabídek na poskytování služeb v zájmovém území jezera Milada v sezóně 2019

Naši milí příznivci,
vyhlašujeme II. Výzvu k podání nabídek na poskytování služeb v zájmovém území jezera Milada v sezóně 2019! Podrobnosti naleznete zde.

17.4.2019

Čeští i zahraniční studenti si prohlédli jezera Milada a Most

V rámci svého studia navštívili naše jezera Milada a Most čeští studenti Univerzity J. E. Purkyně a také zahraniční stážisté v rámci programu Erasmus. Více informací zde.

16.4.2019

Poskytovatelé služeb na jezeře Milada v roce 2019 už jsou vybráni

V letošním roce jsme opět vyzvali zájemce o poskytování služeb na jezeře Milada a jsme rádi, že zájem u provozovatelů různých služeb stále roste. Všichni přihlášení, kteří dodali kompletní dokumentaci, měli možnost osobně prezentovat svou nabídku služeb a objasnit své podnikatelské záměry. Hodnotící komise složená ze zástupců PKÚ, s. p. a Dobrovolného svazku obcí jezera Milada rozvrhla umístění jednotlivých služeb tak, aby byli návštěvníci jezera spokojeni. Kromě stánků s občerstvením si letos budete opět moci půjčit paddleboardy, kiteboardy nebo nafukovací kanoe. Děkujeme všem, kteří projevili zájem o spolupráci a zlepšování služeb na jezeře Milada.

8.4.2019

25 let od ukončení těžby v Jámě Kateřina II

Po pouhých 8 letech provozu byl v roce 1994 zastaven provoz na Jámě Kateřina II v Radvanicích v okrese Trutnov, kde se těžilo nízkosirné černé uhlí. Po více než 400 letech tak skončila hornická tradice na Trutnovsku. V zemi tehdy ještě zůstalo více než 75 mil. tun zásob. Vzpomínkové akce k výročí ukončení těžby se za náš podnik zúčastnil Ing. Igor Němec a Ing. Jiří Kokeš. Video zde.

29.3.2019

Návštěva poslanců na našich jezerech

Výbor pro veřejnou správu a regionální rozvoj Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se rozhodl uspořádat své výjezdní zasedání v Ústeckém kraji. Více zde.

31.01.2019

Tisková zpráva: Memorandum o spolupráci s Lesy ČR s. p.

Státní podniky Palivový kombinát Ústí a Lesy ČR dnes uzavřely průlomový dokument „Memorandum o spolupráci při majetkoprávním vypořádání pozemků, které mohou mít charakter lesních pozemků“.

Jedná se o zásadní dokument pro spolupráci mezi našimi podniky, na němž obě strany dlouhodobě pracovaly, a rádi bychom s ním seznámili i veřejnost. Celé znění tiskové zprávy zde.

7.1.2019

Žádosti o rezervace termínů pro sportovní, kulturní a společenské akce v lokalitě jezera Milada pro sezonu 2019

Rezervace termínů pro rok 2019, Rezervační kalendář akcí 2019

7.1.2019

Výzva k podání nabídek na poskytování služeb v zájmovém území jezera Milada v sezóně 2019

Naši milí příznivci,
vyhlašujeme Výzvu k podání nabídek na poskytování služeb v zájmovém území jezera Milada v sezóně 2019! Zašlete nám své nabídky do konce února 2019. Podrobnosti naleznete zde.

7.1.2019

Jezero Most se otevře veřejnosti v létě 2020

Termín otevření jezera Most se posouvá na červen 2020 z důvodu nedokončených stavebních prací v okolí jezera.

Území bývalé hnědouhelné šachty se složitým podložím komplikuje veškerou stavební činnost v oblasti jezera. Otevření tohoto území pro veřejnost je proto nutné posunout na léto 2020. Jako částečnou kompenzaci připravuje Město Most společně s Palivovým kombinátem Ústí velký den otevřených dveří na jezeře, který se uskuteční v létě letošního roku. Více zde.