Aktuality

17.5.2019

Kariéra v PKÚ, s. p.

Volná místa zde.
Pracovní nabídka pro VŠ absolventy-techniky zde.

17.5.2019

Cvičení ZBZS Odolov v Elektrárně Poříčí

Naši báňští záchranáři ze stanice Odolov znovu prověřili svoje schopnosti. Tentokrát provedli naprosto profesionální zásah při simulaci zahoření technologie v kompresorové stanici a záchranu zraněného pracovníka Elektrárny Poříčí. Více zde.

16.5.2019

Tisková zpráva: Pracovníci ZBZS Libušín zrekonstruovali štolu pod zámkem v Kladně

Ve středu 15. května proběhla na zámku v Kladně tisková konference k zahájení turistické sezóny. Její součástí bylo i představení výsledků práce našich báňských záchranářů z Libušína.

Ve spolupráci s Magistrátem města Kladna opravili pracovníci ZBZS Libušín část simulované štoly pod zámkem v Kladně. Více zde.

14.5.2019

Přijďte na akci Zahájení sezóny na jezeře Milada

V sobotu 18. května vás rádi přivítáme na Zahájení sezóny na jezeře Milada. Společně oslavíme 18. narozeniny víly Milady! Bude pro vás připraveno spoustu zábavy a děti i dospělí mohou přijít v kostýmech víl a vodníků.
Podrobnosti o programu naleznete zde, tisková zpráva, trasa vláčku.

29.4.2019

Výzva k podání nabídek na poskytování služeb v zájmovém území jezera Milada v sezóně 2019

Naši milí příznivci,
vyhlašujeme II. Výzvu k podání nabídek na poskytování služeb v zájmovém území jezera Milada v sezóně 2019! Podrobnosti naleznete zde.

17.4.2019

Čeští i zahraniční studenti si prohlédli jezera Milada a Most

V rámci svého studia navštívili naše jezera Milada a Most čeští studenti Univerzity J. E. Purkyně a také zahraniční stážisté v rámci programu Erasmus. Více informací zde.

16.4.2019

Poskytovatelé služeb na jezeře Milada v roce 2019 už jsou vybráni

V letošním roce jsme opět vyzvali zájemce o poskytování služeb na jezeře Milada a jsme rádi, že zájem u provozovatelů různých služeb stále roste. Všichni přihlášení, kteří dodali kompletní dokumentaci, měli možnost osobně prezentovat svou nabídku služeb a objasnit své podnikatelské záměry. Hodnotící komise složená ze zástupců PKÚ, s. p. a Dobrovolného svazku obcí jezera Milada rozvrhla umístění jednotlivých služeb tak, aby byli návštěvníci jezera spokojeni. Kromě stánků s občerstvením si letos budete opět moci půjčit paddleboardy, kiteboardy nebo nafukovací kanoe. Děkujeme všem, kteří projevili zájem o spolupráci a zlepšování služeb na jezeře Milada.

8.4.2019

25 let od ukončení těžby v Jámě Kateřina II

Po pouhých 8 letech provozu byl v roce 1994 zastaven provoz na Jámě Kateřina II v Radvanicích v okrese Trutnov, kde se těžilo nízkosirné černé uhlí. Po více než 400 letech tak skončila hornická tradice na Trutnovsku. V zemi tehdy ještě zůstalo více než 75 mil. tun zásob. Vzpomínkové akce k výročí ukončení těžby se za náš podnik zúčastnil Ing. Igor Němec a Ing. Jiří Kokeš. Video zde.

29.3.2019

Návštěva poslanců na našich jezerech

Výbor pro veřejnou správu a regionální rozvoj Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se rozhodl uspořádat své výjezdní zasedání v Ústeckém kraji. Více zde.

31.01.2019

Tisková zpráva: Memorandum o spolupráci s Lesy ČR s. p.

Státní podniky Palivový kombinát Ústí a Lesy ČR dnes uzavřely průlomový dokument „Memorandum o spolupráci při majetkoprávním vypořádání pozemků, které mohou mít charakter lesních pozemků“.

Jedná se o zásadní dokument pro spolupráci mezi našimi podniky, na němž obě strany dlouhodobě pracovaly, a rádi bychom s ním seznámili i veřejnost. Celé znění tiskové zprávy zde.

7.1.2019

Žádosti o rezervace termínů pro sportovní, kulturní a společenské akce v lokalitě jezera Milada pro sezonu 2019

Rezervace termínů pro rok 2019, Rezervační kalendář akcí 2019

7.1.2019

Výzva k podání nabídek na poskytování služeb v zájmovém území jezera Milada v sezóně 2019

Naši milí příznivci,
vyhlašujeme Výzvu k podání nabídek na poskytování služeb v zájmovém území jezera Milada v sezóně 2019! Zašlete nám své nabídky do konce února 2019. Podrobnosti naleznete zde.

7.1.2019

Jezero Most se otevře veřejnosti v létě 2020

Termín otevření jezera Most se posouvá na červen 2020 z důvodu nedokončených stavebních prací v okolí jezera.

Území bývalé hnědouhelné šachty se složitým podložím komplikuje veškerou stavební činnost v oblasti jezera. Otevření tohoto území pro veřejnost je proto nutné posunout na léto 2020. Jako částečnou kompenzaci připravuje Město Most společně s Palivovým kombinátem Ústí velký den otevřených dveří na jezeře, který se uskuteční v létě letošního roku. Více zde.