Cookie Consent by Free Privacy Policy website
publikováno: 11. 11. 2021

Další dobrá zpráva z jezera Milada!
Na včerejším setkání se zástupci kiterské komunity bylo na základě konstruktivního přístupu všech přítomných – za který děkujeme – dohodnuto toto – vybíráme to nejdůležitější:
Kitování bude mít na Miladě i nadále své místo, a to na nově upravené části břehu severně od Trmické pláže, viz. mapka.
Prodiskutovány byly parametry nové pláže a navazujících ploch – povrch, šířka, zarovnání příkopu, úprava porostů, úpravy břehu, resp. povrchu pod vodou až k vlnolamům, značení vlnolamu bojkami a další
Dorazili i windsurfeři a protože kiteři i surfaři mají opravdu hodně vybavení, platí, že o povolenky pro vyložení a naložení bude možné žádat i v další sezoně.
Pro PKÚ je velice důležité, že jsme díky včerejšímu setkání získali 2 kontaktní osoby/ zástupce komunity s návazností na Českou asociaci kitingu, se kterými nadále budeme řešit vše, co souvisí s provozováním kite a windsurfing sportů na Miladě!
POZOR !! Informace pro ty, kteří včera nemohli dorazit: jste-li kiteři/ windsurfeři, kteří mají zájem o Miladu, PŘIPOJTE SE ke dvěma již existujícím skupinám Milada Kite spot a Windsurfing Milada – tím získáte aktuální informace, detaily, které se na setkání probíraly a do budoucna hlavně váš hlas bude slyšet. Společně s dalšími kolegy zde můžete sdílet nejen fotky, ale i diskutovat vzájemně a poté nám dát vědět vaše stanoviska, požadavky, problémy…

Důležitý dovětek: vše co bylo dojednáno, připravíme během zimy na příští sezonu 2022. Do té doby platí, že provozování kitování a windsurfingu na jezeře Milada je na zodpovědnosti jednotlivců, kteří musí brát ohledy i na ostatní skupiny návštěvníků. Žádáme tedy zejména kitery začátečníky, aby před jízdou důkladně zvážili momentální povětrnostní podmínky, přítomnost dalších návštěvníků apod. a tomu přizpůsobili jízdu.
Ještě jednou děkujeme za možnost dovědět se více o těchto krásných sportech a dobrý vítr!

Fotogalerie

aktualizováno: 11. 11. 2021
 
 
sdílejte přátelům