Cookie Consent by Free Privacy Policy website
kategorie: Napsali o nás
publikováno: 21. 2. 2018

Sdružení tvořené společnostmi Geosan, MND a Rekultivace Ústí nad Labem získalo další zakázku za téměř 578 milionu korun na odstranění škod po těžbě ropy a plynu na jižní Moravě. Zadal ji státní podnik Palivový kombinát Ústí.

Česko se stále nevypořádalo s následky průmyslu z minulého století nešetrného k životnímu prostředí. Tentokrát stát nalije do likvidace starých ekologických zátěží nejméně 578 milionů korun. V tendru na odstranění škod po těžbě ropy a plynu na jižní Moravě uspělo sdružení Geosan Group, těžební firmy MND a specialisty na sanační práce Rekultivace Ústí nad Labem.

Hotovo by mělo být v prosinci 2021. Zakázka od státního podniku Palivový kombinát Ústí zahrnuje likvidaci 48 sond, přičemž u třinácti se počítá se sanací zemin a podzemních vod. Sdružení kolem firmy Geosan Stavební, která se z Geosan Group vyčlenila, už podobný tendr vyhrálo v roce 2010. V zakázce za 680 milionů korun řešila ochranu zdroje pitné vody proti znečištění ropnými látkami.

„U současné zakázky existují i rizika spojená s nedostatečně zlikvidovanými sondami, například možnost úniku zemního plynu,“ uvedl Igor Němec, náměstek ředitele státní podniku Palivový kombinát Ústí.

Na jižní Moravě se nacházejí staré průzkumné či těžební vrty, které vznikly během téměř stoleté těžby ropy a zemního plynu a které byly nevhodně nebo nedostatečně likvidovány. Většina vrtů pochází z roku 1925 až 1965.

🔗 Zdroj: https://www.e15.cz/clanek/domaci/likvidaci-vrtu-za-stovky-milionu-zajisti-geosan-1343639
 
 
sdílejte přátelům