Cookie Consent by Free Privacy Policy website
kategorie: Informujeme
publikováno: 31. 1. 2019

Státní podniky Palivový kombinát Ústí a Lesy ČR dnes uzavřely průlomový dokument „Memorandum o spolupráci při majetkoprávním vypořádání pozemků, které mohou mít charakter lesních pozemků“.

Fotogalerie

Jedná se o zásadní dokument pro spolupráci mezi našimi podniky, na němž obě strany dlouhodobě pracovaly, a rádi bychom s ním seznámili i veřejnost.

Hradec Králové/Ústí nad Labem, 30. ledna 2019 – Celkem asi 200 hektarů v okresech Chomutov, Teplice a Most v Ústeckém kraji, na nichž se dříve těžilo uhlí, do roku 2025 postupně převede Palivový kombinát Ústí na Lesy České republiky. Zástupci obou státních podniků o tom 30. ledna podepsali memorandum.

Podpisy stvrzené spolupráci předcházela několikaletá příprava. Jedná se o pozemky po hornické činnosti, na kterých se dá lesnicky hospodařit. „Tento postup je součástí komplexního řešení území v majetku státu po ukončení těžby. Pozemky nejprve rekultivujeme, a pokud se neprojeví negativní známky způsobené hornickou činností a nebude ani předpoklad, že by se tak stalo v budoucnu, necháme zpracovat příslušné geometrické plány a požádáme o převod do kategorie lesních pozemků,“ uvedl Petr Lenc, ředitel Palivového kombinátu Ústí.

Většinu pozemků Lesy ČR odkoupí za ceny stanovené znaleckými posudky. „Rezervujeme pro tento účel asi 15 milionů korun,“ uvedl Josef Vojáček, generální ředitel státního podniku Lesy ČR. Termíny převodu se budou každoročně aktualizovat podle stavu pozemků, vždy k 31. říjnu. Na některých místech už dnes roste les nebo náletové dřeviny, další zalesnění teprve čeká. Podle Vojáčka může spolupráce mezi oběma podniky pokračovat i po roce 2025.

Celá tisková zpráva

 
 
sdílejte přátelům