Cookie Consent by Free Privacy Policy website
kategorie: Napsali o nás
publikováno: 17. 9. 2020

16.9.2020 - Město otevřelo dočasné záchytné parkoviště k jezeru Most


Město Most se připravuje na nápor turistů k nově otevřenému jezeru Most. Ve spolupráci s Palivovým kombinátem Ústí reaguje na zvýšený zájem o návštěvu této nově otevřené lokality a z tohoto důvodu bylo zřízeno dočasné parkoviště na zatravněné ploše nedaleko kruhového objezdu směrem k jižním plážím jezera. Záchytné parkoviště má kapacitu 100 parkovacích míst.

mapa

16.9.2020 - Proleťte se nad jezerem vrtulníkem


Láká vás let vrtulníkem a pohled na město, jezero Most a jeho okolí z výšky? Pak jsou pro vás připraveny další vyhlídkové lety vrtulníkem. První zájemci je vyzkoušeli již v sobotu 12. září, kdy bylo veřejnosti zpřístupněno jezero Most. Další lety chystá soukromá společnost nad jezerem v sobotu nebo v neděli 26.-27. září. Výběr termínu bude záležet na povětrnostních podmínkách, pokud by nebyly vyhovující v sobotu, uskuteční se lety v neděli.

Zájemci budou moci vybírat ze dvou letových tras, jedna nad jezerem Most a okolí včetně dolu Bílina, druhá povede kolem města s výhledem na důl ČSA a Vršany a rekultivace. Cena za vyhlídkový let činí 1 tisíc korun za osobu, délka letu je zhruba 10 minut a obsazenost letu jsou 3 osoby. Místa je možné rezervovat (bez nutnosti placení) na stránkách www.flyheli.cz. Odlétat se bude od vrátnice PKÚ anebo z prostoru za kruhovým objezdem, zhruba 300 metrů od hlavní rekreační zóny.

14.9.2020 - UPOZORNĚNÍ: Ve čtvrtek 17. září bude úplně uzavřena komunikace k jezeru Most


Ve čtvrtek 17. září bude mezi 9:00 a 13:00 hodinou úplně uzavřena komunikace ve směru od děkanského kostela k jezeru Most. Důvodem uzavření je složení nadměrného nákladu (trafostanice) speciálním jeřábem. Po dokončení instalace bude průjezd komunikací obnoven.

mapa

Na místě bude hlídka Městské policie Most, která zajistí případnou asistenci při navádění účastníků silničního provozu na objízdnou trasu. Děkujeme za pochopení!

14.9.2020 - Historický okamžik: Jezero Most se otevřelo veřejnosti


Dlouho očekávaná chvíle je za námi. Jezero Most se po dlouhých šesti letech od napouštění otevřelo v sobotu 12. září veřejnosti. Svoji rozlohou je větší než Máchovo jezero, má hloubku 71 metrů a průhlednost vody je osm metrů. Jeho první sezona však začne až v létě 2021. Do té doby se řada věcí doplní. Už nyní si však jezero získává své příznivce. Investorem stavby je ministerstvo financí a náklady do dnešního dne činí více než 3 miliardy korun.

S ohledem na koronavirovou pandemii se nekonalo žádné velkolepé slavnostní otevření. Primátor města Mostu Jan Paparega společně s ředitelem PKÚ Walterem Fiedlerem symbolicky přestřihli pásku.
symbolické přestřižení pásky

V současné době jsou připraveny pláže, mola, parkoviště i dětské hřiště. Do konce roku se bude pracovat ještě na úpravách kolem vody, upraví se pláže a doseje tráva. „Chceme, aby se do lokality vrátil život. V příští sezoně chystáme kompletní zázemí se stánkem rychlého občerstvení, stálým sociálním zařízením, objektem správce a zázemím pro cyklisty a pro vodní sporty. Lze zde provozovat bezmotorové vodní sporty jako je jachting, veslování, dračí lodě a jiné. Palivový kombinát Ústí dále chystá projekt kempu včetně potřebného zázemí a projekt vyhlídky na jezero,“ vysvětluje primátor města Mostu Jan Paparega.

V lokalitě není možný rybolov. „Je tu řízená osádka dravých ryb, aby se udržela čistota vody,“ doplňuje ředitel PKÚ Walter Fiedler.

Pro lepší orientaci jsou vyznačeny po obvodové komunikaci vedoucí kolem celého jezera Most tzv. kilometrovníky. Začínají u napouštěcího objektu jezera Most a jsou namalovány na komunikaci po směru hodinových ručiček na každém kilometru. Celková délka obvodové komunikace je 8,6 km.

Všimli jste si červených bójí? Ty jsou na jezeře vidět v místech, kde se blízko břehu pod vodní hladinou nachází kamenné vlnolamy. Kamenné vlnolamy jsou protiabrazivním opatřením, byly vybudovány z důvodu ochrany břehů proti působení větrem vyvolaných vln. Jejich celková délka na jezeře Most je 1346 m. V těchto místech nevstupujte do vody, hrozí nebezpečí zranění.

2.9.2020 - U jezera Most je třeba dodržovat pravidla


Od soboty 12. září budou lidé moci k jezeru Most. Přístup k němu bude celoroční a volný. Při vstupu do území bude nutné dodržovat pravidla, která definuje návštěvní řád.

Zakázáno je vstupovat do vody mimo pláže a mola. Na pláže na jižních svazích je zakázáno vstupovat se psy a jinými zvířaty, neplatí to ovšem pro vodicí a asistenční psy. Chovatelé psů však nemusejí být zklamáni, protože u jezera jsou tři místa, která slouží přímo jako pláže pro psy. Jelikož jsou pod vodou umístěné kamenné vlnolamy, je zakázáno skákat do vody. Nesmí se manipulovat se zařízením areálu a vodního díla včetně mol a ekomol pro hnízdění ptáků nebo je poškozovat, ukládat jakýkoli odpad a znečišťovat území. Vodní plochu je zakázáno užívat k plavbě motorových vozidel včetně vodních skútrů. Parkovat je možné pouze na vyhrazených plochách a k jízdě na kole využívat pouze účelové komunikace. Zakázáno je rybařit a lovit zvěř. Do porostů není možné vjíždět na koních nebo je plavit v jezeře. U jezera také není možné tábořit, stanovat a rozdělávat ohně. Do území jezera je zakázáno vnášet hořlaviny, jedovaté látky, alkohol, drogy, výbušniny, pyrotechniku, zbraně a jiné nebezpečné předměty.

S návštěvním řádem bude možné seznámit se i přímo na místě (najdete jej také jako přílohu pod tímto článkem).

🔗 Zdroj: https://listy.mesto-most.cz/
aktualizováno: 17. 9. 2020
 
 
sdílejte přátelům