Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Studentský workshop na Miladě skončil, nové dřevěné prvky návštěvníci hned využili.

Fotogalerie

„Paráda…to tu chybělo…vůbec mě to neruší, naopak…konečně se máme kde převléci…příjemné neležet na kamíncích…skvělá schovka před sluníčkem…“. Takovými a podobnými slovy chválili návštěvníci jezera Milada to, co se tu během prvního prázdninového týdne postupně objevovalo. Parta mladých studentů ČVUT Praha, budoucích architektů, tu realizovala své nápady, jak břeh jezera oživit. Jednoduše, rychle a bez velkých nákladů. Postupně se jich tu vystřídalo pětadvacet. Netradiční akci pomohla uspořádat Nadace ČEZ, Dobrovolný svazek obcí Jezero Milada s technicko-organizační podporou PKÚ.
Na hlavní pláži vyrostly převlékárny, lavičky, odpočívadla, stinná místa a také knihobudka. První knížky a časopisy se v ní objevily téměř okamžitě. Celou akci zorganizovali a půl roku připravovali kolegové z Tran Teamu, Jiří Petrželka a Honza Tran, kteří vyhráli loňskou studentskou soutěž, vyhlášenou PKÚ. Jejím tématem byl návrh představy o dalším možném oživení jezera.

„Napadlo nás, proč nevytvořit to, s čím jsme vyhráli na papíře. Dali jsme dohromady naši partu kamarádů ze školy, kterým nevadilo, že začátek prázdnin prožijí v polních podmínkách na břehu Milada s vidinou poměrně tvrdé práce. Prostě, po koukání do počítače a stání u prkna jsme si tu smysluplně vyčistili hlavu,“ řekl Jiří Petrželka. „Taky si sáhli na nástroje, které někteří do té doby v ruce nedrželi a odjíždějí s praktickou znalostí práce se dřevem. A to i naše kolegyně, které projevily zručnost přímo neuvěřitelnou,“ doplnil s úsměvem Honza Tran.
V období velkého vedra každý den padlo minimálně osm balení vody. V noci bylo naopak ve stanech poměrně chladno. Žádná teplá voda, sprcha, jídlo ve velkém provizoriu. Nikoho to neodradilo. Nejen proto, že hlavní kuchař Jiří Sodomek z Pardubic dokázal vykouzlit buřtguláš, lečo, kuře na paprice a steaky se sýrovou omáčkou. Jak se všichni shodli, byla to pro ně radost, a hned několikanásobná. Z toho, co jim vyrostlo pod rukama, i z toho, jak se jejich výtvory hned chytily. Když to jen trochu půjde, rádi by se sem příští léto vrátili. „Dalších nápadů se během toho týdne objevilo hodně“, uzavřel Jiří Petrželka z Chabařovic, který se právě na Miladě dozvěděl o svém dalším vítězství ve studentské česko-slovenské architektonické soutěži „Český soběstačný dům.“

 
 
sdílejte přátelům