Cookie Consent by Free Privacy Policy website
publikováno: 30. 12. 2019

Novým ředitelem státního podniku Palivový kombinát Ústí se 1. ledna 2020 stal Ing. Walter Fiedler, kterého do funkce jmenoval vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Nahradil tak předchozího ředitele podniku, Ing. Petra Lence, který pracoval v PKÚ s. p. od roku 1992.

„Věřím, že v nové pozici budu moci plně využít dlouholeté zkušenosti ze Severočeských dolů a dalších společností. Novou práci beru jako další krok v kariéře, příležitost a výzvu, jak se výrazně podílet na nové tváři regionu, kde jsem se narodil a žiji s celou rodinou. Chci se podílet na hospodárném využití všech možných zdrojů financování obnovy regionu ku prospěchu obyvatel nejen Ústeckého kraje,“ říká nový ředitel Palivového kombinátu Ústí Walter Fiedler a dodává: „Mám samozřejmě zkušenosti se sanacemi a rekultivací krajiny, zalesňováním, výstavbou potřebných objektů včetně přírodě blízkých vodních nádrží aj. V Ústeckém kraji nás čeká hodně práce s velkým dopadem na budoucí kvalitu života, těším se na ni.“

Ing. Walter Fiedler (53 let) vystudoval Vysokou školu báňskou – Technickou univerzitu Ostrava. Byl předsedou představenstva a ředitelem společností SD – KOMES, Skládky Tušimice či společnosti PRODECO. Řadou pozic si prošel v Severočeských dolech, mimo jiné jako revírník, revizní technik velkostrojů, později byl vedoucím odboru strategických projektů, naposledy členem představenstva a technickým ředitelem firmy. Walter Fiedler je ženatý a má tři děti.

aktualizováno: 28. 7. 2020
 
 
sdílejte přátelům