Cookie Consent by Free Privacy Policy website
kategorie: Napsali o nás
publikováno: 2. 1. 2020

Ředitelem státního podniku Palivový kombinát Ústí (PKÚ) se od 1. ledna stal Walter Fiedler (53). Ve funkci nahradil Petra Lence, který společnost řídil téměř 19 let. Fiedlera do funkce jmenuje vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). ČTK o tom dnes informovala mluvčí ministerstva Štěpánka Filipová. PKÚ mimo jiné spravuje uzemí zasažená těžbou a zajišťuje obnovu krajiny. Jeho dosavadní ředitel Lenc se od začátku roku stal generálním ředitelem těžebních společností skupiny Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače.

Fiedler do PKÚ přichází ze společnosti Severočeské doly, kde pracoval jako revírník či vedoucí odboru strategických projektů. Naposledy byl členem představenstva a technickým ředitelem firmy. "V době, kdy řešíme útlum uhlí, je role PKÚ naprosto zásadní, v čele tak musí být odborník na slovo vzatý, který se nebojí velkých projektů, jako je třeba soustava jezer, která by v Ústeckém kraji mohla místo dolů a lomů vzniknout," uvedl Havlíček.

PKÚ by podle dřívějšího Havlíčkova vyjádření měl do poloviny letošního roku předložit studii proveditelnosti rekultivace lomů na Mostecku. Podkrušnohorská uhelná pánev by se mohla v budoucnu stát zásobárnou vody a zdrojem elektrické energie z vodních elektráren.

Fiedler vystudoval Vysokou školu báňskou - Technickou univerzitu Ostrava. Kromě Severočeských dolů působil ve společnostech SD - Komes, Skládky Tušimice nebo Prodeco.

Oblast zasažená těžbou uhlí v Ústeckém kraji zabírá zhruba 400 kilometrů čtverečních. Jsou tam doly zavřené, rekultivované i stále funkční. Na místě dolů už vznikla jezera Milada a Most.

🔗 Zdroj: https://energyhub.eu/article/detail/324636-palivovy-kombinat-usti-nove-ridi-walter-fiedler
 
 
sdílejte přátelům