Cookie Consent by Free Privacy Policy website
publikováno: 19. 5. 2021

Ředitel našeho podniku, Ing. Walter Fiedler, poděkoval jménem všech zaměstnanců báňským záchranářům ze střediska Odolov, kteří se velmi aktivně zapojili do pomoci v boji s covidovou pandemií. Závodní báňská záchranná služba Odolov intenzivně spolupracuje již několik let na převozech pacientů v rámci Královehradeckého kraje. V loňském roce k nim přibyli i pacienti zasaženi nemocí COVID-19. Naši kolegové plně vytížili všechny své sanitky, zřídili i dezinfekční stanoviště pro ně a byli tak velkým přínosem pro okolní nemocnice.

Fotogalerie

Situaci na Trutnovsku popsal Petr Šafář, požární technik ZBZS Odolov: "Nejhorším obdobím bylo asi první čtvrtletí letošního roku, kdy kapacita nemocnic začala být silně nedostačující. Potýkali jsme se se situacemi, kdy byl právě z kapacitních důvodů problém, aby nám byl nakažený pacient vůbec přijat na lůžkové Covid oddělení, která v nemocnici vznikala z různých standartních oddělení. Stavy nakažených byly stále akutnější, pro jejich rychlý transport bylo používáno majáků a ve většině případů byl aplikován kyslík. Z již výše zmiňovaných kapacitních důvodů nás využívala nemocnice i k transportům vážně nemocných pacientů mimo náš region, takže výjezdy do Hradce Králové nebo Jičína nebyly žádnou výjimkou.
Při dalším nárůstu nakažených došlo i k povolání záchranářů z domácí pohotovosti v odpoledních hodinách. Všichni jsme v tu dobu pociťovali jistou dávku nervozity, vyčerpání a zprávy o vážných následcích případně smrti našich pacientů po Covidu ke zlepšení nálady moc nepřispívaly. Velkou podporou na psychiku nebylo ani následné uzavření hranic našeho okresu. Nicméně díky nasazení a obětavosti mých kolegů a materiálové podpoře podnikového ředitelství PKÚ, se vše zvládlo a myslím si, že z této fáze pandemie můžeme vyjít se vztyčenou hlavou."

Pokračuje Mgr. Martin Dvořák, vedoucí ZBZS Odolov: "Zažili jsme i několik situací, kdy v souvislosti s převozy covid pozitivních pacientů musela být stažena domácí pohotovost a všech 7 sanitních vozů bylo v terénu v režimu převozu infikovaných pacientů (celotělový oblek, kryt obličeje s respirátorem, příslušná obuv, rukavice a přísné dezinfekční návyky a postupy). Dezinfekci záchranářů a sanitních vozů jsme si zajišťovali kompletně ve vlastní režii (plošnou dezinfekci jsme zajišťovali i pro Domov důchodců a Věznici Odolov). Velmi úzce jsme spolupracovali v rámci celého IZS Královehradeckého kraje, zejména pak se Zdravotnickou záchrannou službou a Oblastní nemocnicí v Trutnově. Díky této spolupráci se podařilo přes krizové řízení ORP Trutnov a ve spolupráci s okresním očkovacím koordinátorem včas zajistit očkování proti Covidu a v polovině února byl celý tým záchranářů ZBZS Odolov naočkovaný druhou dávkou."

Děkujeme za pomoc a skvělou prezentaci dobrého jména našeho podniku!
aktualizováno: 24. 5. 2021
 
 
sdílejte přátelům