Cookie Consent by Free Privacy Policy website
publikováno: 21. 10. 2021

V našem podniku stále pokračují ranní setkávání zaměstnanců s názvem Charitativní snídaně. Organizuje je vždy jeden z úseků, jehož zaměstnanci doma připraví různé sladké i slané dobroty a pozvou své kolegy na snídani.

Charitativní snídani v září zorganizoval úsek provozu pod vedením Ing. Petra Kubiše. Ten se i se svým zástupcem, Mgr. Petrem Nikoličem, postavil za provizorní sporák a celé ráno připravovali zájemcům vajíčka a slaninu. Tato setkávání slouží nejen k utužení vztahů mezi kolegy, kteří by se jinak asi nesetkali, ale především pomohou dobré věci.

Při poslední Charitativní snídani přispívali pracovníci našeho podniku na Hospic sv. Štěpána v Litoměřicích, který poskytuje svojí péči přes 20 let. Výtěžek ze sbírky předal ředitel našeho podniku, Ing. Walter Fiedler, paní ředitelce hospicu, Mgr. Monice Markové.

Fotogalerie

Hospic sv. Štěpána sídlí v krásné vile v zahradě v historické části města nad řekou Labe a personál je zde nesmírně milý a příjemný. Kapacita zařízení je celkem 26 lůžek a pečuje o to, aby nemocní a jejich blízcí nebyli na náročnou situaci sami. Pomáhá nemocným, kteří trpí nesnesitelnou bolestí, a za všech okolností zachovává jejich lidskou důstojnost a jedinečnost.

Kromě lůžkové péče poskytuje hospic také domácí péči a odlehčovací služby, funguje zde poradna pro rodinné příslušníky nemocných a půjčovna pomůcek. Hospic dále provozuje Dobročinný obchod Bona Fide – Dobrý úmysl – v Litoměřicích na rohu ulic Michalská a Jarošova.

Rozhodli jste se také pomoci? Hospic sv. Štěpána můžete podpořit prostřednictvím www.prohospic.cz, dary do dobročinného obchodu, dobrovolnictvím, modlitbou…
aktualizováno: 21. 10. 2021
 
 
sdílejte přátelům