Cookie Consent by Free Privacy Policy website
publikováno: 29. 11. 2019

Dohodu o plánované pomoci na vyžádání uzavřel HZS Královéhradeckého kraje se státním podnikem Palivový kombinát Ústí, který je zřizovatelem Závodní báňské záchranné stanice v Odolově. Nově je tak záchranná stanice zanesena mezi ostatní složky integrovaného záchranného systému. Její pomoc při provádění záchranných a likvidačních prací na území kraje může být vyžádána cestou krajského operačního střediska HZS Královéhradeckého kraje.

Fotogalerie

Společnou dohodu podepsali ředitel HZS Královéhradeckého kraje brig. gen. Ing. František Mencl a ředitel státního podniku Palivový kombinát Ústí Ing. Petr Lenc dne 22. listopadu 2019 v sídle krajského ředitelství HZS Královéhradeckého kraje.

HZS Královéhradeckého kraje si může vyžádat pomoc Závodní báňské záchranné stanice například pro zajišťovací a sanační práce podzemních děl a staveb včetně průzkumů, ale i při dalších činnostech. „Dále můžeme povolat báňskou záchrannou stanici i v případě zajišťování výkopů proti zavalení nebo vyjetí boků za pomoci šroubových stojek, při demoličních pracích za použití trhacího zařízení, při zvedání těžkých předmětů do hmotnosti 40 tun, vyprošťování postižených ze závalů nebo i pro dokumentaci a průzkum terénu pomocí bezpilotního letounu – dronu s termokamerou,“ upřesnil obsah dohody ředitel HZS Královéhradeckého kraje brig. gen. Ing. František Mencl.

 
 
sdílejte přátelům