Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Odcházejícím zaměstnancům pomáhá Sociální centrum PKÚ, s. p.
Od ledna 2021 začalo Sociální centrum Palivového kombinátu Ústí s. p. pomáhat zaměstnancům společnosti Sokolovská uhelná a. s. s vyřízením jejich žádostí o příspěvek při ukončení pracovního poměru.

První žádosti začaly pracovnice Sociálního centra PKÚ, s. p., přebírat v prostorách Sokolovské uhelné a.s. Zatím bylo přijato 40 žádostí. Další žádosti budou pracovnice sociálního centra přijímat každé úterý až do konce března 2021, a dále podle průběžného uvolňování dalších zaměstnanců. Po posouzení a zpracování budou žádosti předloženy Ministerstvu průmyslu a obchodu ke schválení a následnému vyplácení příspěvku prostřednictvím PKÚ, s. p.
Na tzv. restrukturalizační příspěvek mají nárok zaměstnanci, kteří pracují pro právnické osoby zabývající se těžbou uhlí nebo uranu v souvislosti s útlumem jejich činnosti. V roce 2020 byla mezi tyto společnosti zařazena i Sokolovská uhelná a. s. Příspěvek je určen nejen na budoucí uvolňování zaměstnanců akciové společnosti, ale i na zaměstnance, s nimiž byl stanoveným způsobem rozvázán pracovní poměr již v období od 1. července 2020 do 31. prosince 2020. Očekává se, že za toto období bude podáno více jak 600 žádostí o tento příspěvek.
„Jsme rádi, že můžeme pomoci zaměstnancům v této nelehké době s vyřízením jejich žádosti o příspěvek i jeho vyplacení“, uvedl Walter Fiedler, ředitel Palivového kombinátu Ústí.

Dne 3. prosince 2020 nabyla účinnost novela nařízení vlády č. 342/2016 Sb., o příspěvku ke zmírnění sociálních dopadů souvisejících s restrukturalizací nebo útlumem činnosti právnických osob zabývajících se těžbou uhlí nebo uranu. Touto novelou č. 491/2020 Sb. byla mezi subjekty, jejichž bývalí zaměstnanci mohou požádat za splnění všech stanovených podmínek o poskytnutí tzv. restrukturalizačního příspěvku, nově zařazena společnost Sokolovská uhelná, právní nástupce, a.s. s tím, že příslušným státním podnikem, jenž tento příspěvek administruje a vyplácí, byl určen státní podnik Palivový kombinát Ústí.
aktualizováno: 11. 1. 2021
 
 
sdílejte přátelům