Cookie Consent by Free Privacy Policy website
kategorie: Napsali o nás
publikováno: 26. 4. 2018

Napsali o nás: Trutnovinky, 24. 4. 2018

Fotogalerie

Tragédii včera zabránili na tenisových kurtech v Malých Svatoňovicích záchranáři Báňské záchranné služby Odolov společně s úpickými policisty.

Krátce po hře tam totiž na lavičce zkolaboval nohejbalista. Mužův život byl zachráněn úspěšným použitím AED defibrilátoru. Policisté ihned po příjezdu poskytli defibrilátor záchranářům Báňské záchranné služby, kteří na místo dorazili ve stejné chvíli a nemuseli tedy použít svůj vlastní přístroj, který je součástí sanitního vozu. Záchranáři připevnili na tělo muže elektrody. Výboj však nejprve nebyl doporučen. Proto prováděli nepřímou srdeční masáž. Až druhý výboj byl přístrojem schválen a proveden.

Po elektrickém výboji defibrilátoru následovala opět nepřímá masáž srdce až k obnovení životních funkcí. Krátce na to přiletěl vrtulník Letecké záchranné služby. Záchranáři nohejbalistu předali jeho osádce, která ho přepravila do Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

https://trutnovinky.cz/zpravy/krimi/2018/duben/zachranili-nohejbalistu-pri-zastave-jeho-srdce-pouzili-defibrilator/
🔗 Zdroj: https://trutnovinky.cz/zpravy/krimi/2018/duben/zachranili-nohejbalistu-pri-zastave-jeho-srdce-pouzili-defibrilator/
 
 
sdílejte přátelům