Cookie Consent by Free Privacy Policy website
publikováno: 29. 9. 2021

V polovině září proběhlo zasedání štábu báňské záchranné služby v Malíkovicích u Kladna. Štáb báňské záchranné služby je poradním orgánem předsedy Českého báňského úřadu, se kterým se předseda úřadu radí v záležitostech stávajícího stavu a dalšího rozvoje báňské záchranné služby. Členy tohoto štábu jsou zástupci Českého báňského úřadu, dále zástupci čtyř hlavních báňských záchranných stanic a také zástupci jednotlivých závodních báňských záchranných stanic se stálou pohotovostí, které jsou zřízené na území České republiky, což je stanice v Dolní Rožínce, Hamru na Jezeře, v Odolově a od roku 2018 také v Libušíně u Kladna.

Fotogalerie

Tohoto jednání se pravidelně zúčastňují ředitelé nebo vedoucí a dále hlavní nebo vedoucí mechanici jednotlivých stanic. Zasedání štábu se koná zpravidla 1 – 2x za rok dle potřeby. V minulém roce se jednání neuskutečnilo z důvodu nepříznivé pandemické situace. Místa konání pro zasedání štábu se pravidelně střídají a na posledním zasedání štábu v roce 2020 bylo rozhodnuto o Libušínu jako organizátorovi dalšího setkání.

„Sešli jsme se v penzionu U Bartůšků v Malíkovicích u Kladna, kde je možné využít jak prostory k jednání či školení, tak zázemí pro následující program. Součástí
programu byla také prohlídka Závodní báňské záchranné stanice v Libušíně. Kolegové ocenili, co se nám zde podařilo v minulých letech vybudovat. V
šichni účastníci tato pravidelná setkávání vnímají jako příležitost vyměnit si novinky z oblasti báňské záchranné služby, protože problematika, kterou se jednotlivé záchranky zabývají, se stále více specializuje. Je proto zajímavé poslechnout si, čím se kolegové jinde zabývají. Samozřejmě je to také příležitost si neformálně popovídat s kolegy, se kterými se nevídáme tak často“, řekl vedoucí Závodní báňské záchranné stanice v Kladně – Libušíně, Ing. Petr Šarboch.
aktualizováno: 4. 10. 2021
 
 
sdílejte přátelům